Nosepark: čuchám, čucháš, čucháme...

Pro koho je nosepark ?

Nosepark je místem aktivního odpočinku s Vašim čtyřnohým parťákem, 

a to konkrétně pro ty z vás, kteří jste, stejně jako my, 

propadli relativně mladému psímu sportu - NOSEWORKU. 


Naším cílem a snem bylo vytvořit pro Vás místo, kde Vám bude příjemně, kam se budete rádi vracet, kde bude zázemí jak pro dvounohé tak pro čtyřnohé čuchálisty. Místo, které bude přizpůsobené tomuto konkrétnímu psímu sportu (uměle vybudované trenažery a terény), kde bude zázemí na noseworkovou disciplínu "řady", zázemí a možnost čuchání i při špatném počasí (ne, že bychom byli z cukru, ale občas je fajn se před nepřízní počasí mít kam schovat a moct tak dál makat se svým parťákem). Zároveň bude naším úkolem podnikat  s vámi časté výjezdy do stále nových a neprozkoumaných, nepročuchaných a některých velmi zajímavých terénů, aby se nám čuchání zkrátka nikdy neomrzelo a abychom se mohli pořád se psem zdokonalovat a posouvat se dál. 

Co v noseparku najdete? 

Postupně budujeme: Trenažery na čuchání

Uměle vybudované trenažery a terény, aby se pes mohl seznámit s různými povrchy a záludnostmi dříve, než vyrazíme do opravdového terénu (v již známém prostředí je tak pro psa překonávání "překážek" při práci mnohem jednodušší). Trenažery jsou dobré i pro zkušenější psy pro upevnění značení a dodání sebejistoty při hledání. 

Výjezdy do nových terénů 

Dali jsme si za úkol neustále pro vás hledat nové a nové terény: zajímavé urbany - obzvlášť v těch se může člověk i pes pěkně vyřádit, vodní terény a samozřejmě nás čekají i výlety do naší krásné české přírody. 

V okolí krásné lesy parku Cibulka

Ani do přírody nemusíme chodit daleko, hned za branami noseparku jsou totiž krásné a rozlehlé lesy Cibulky, které skýtají velmi pestré a různorodé přírodní terény. Dokonce ani voda pro čuchání nám tu nechybí.  

Zázemí klubovny 

Aby byl člověk i pes spokojený, je potřeba mít kde si odpočinout, posedět, případně zalenošit na pohovce, udělat si kafe nebo čaj a sníst si svačinu, poklábosit s ostatními o čem jiném než o "psích" tématech a svého psa nechat na chvilku "vypnout" a odpočinout. 

Vzdělávací semináře

Kdo se do noseworku více "ponoří", kdo bude chtít překonávat své maximum, kdo bude chtít poznat fyzikální a chemické vlastnosti pachu, velmi rychle zjistí, že znát teoretické základy šíření pachu jsou hlavním pilířem pachových prací, pokud budete chtít správně vyhodnotit a interpretovat chování psa při vyhledávání a při značení vzorku ve vztahu k  místu jeho uložení. Čas od času proto pozveme do Noseparku profesionální odborníky, kteří se věnují pachovým pracím v praxi a získané poznatky tak ověřily "na tvrdo" (a věřte tomu, že hledat skořici nebo např. výbušninu je sice principiálně úplně to stejné - hledej a najdi, ale v některých disciplínách pachových prací jde skutečně o život - hledání výbušnin, zraněných lidí atd.). A právě tyto zkušenosti můžou pro nás, pro lidi, kteří čuchají pro radost, neuvěřitelně rozšířit obzory samotného čuchání a uvědomit si spoustu věcí, které při hledání "skořenky" opravdu řešit nemusíme.  Těšit se můžete také na jiné trenéry noseworku, abyste poznali další názory, jiné metodiky a  další postřehy a abyste se zkrátka neustále mohli posouvat ve svých "čuchacích schopnostech" kupředu.